wwwwww

Witamy na stronie internetowej www.redinpe.com

printButton

Tadeusz Malinowski

Członek honorowy SEP

Redaktor naczelny INPE

 

 „O OPRACOWANIACH JEDNOSTEK NAUKOWO-TECHNICZNYCH SEP NA STRONIE INTERNETOWEJ SEP”

      Na stronie www.sep.com.pl, podstronie "Opinie, stanowiska, informacje SEP nt. elektryki" w zakładce "Opracowania jednostek naukowo-technicznych SEP" od wielu lat znajduje się 11 artykułów, z czego 9 autorstwa mgra inż. Andrzeja Boczkowskiego i 1 mgra inż. Fryderyka Łasaka z Sekcji Instalacji i Urządzeń Elektrycznych SEP. Treść niektórych z nich budziła i do dzisiaj budzi pytania czytelników kierowane do redakcji INPE, domagające się wyjaśnienia dlaczego w biuletynie SEP INPE publikowane są artykuły odmienne i niezgodne z zamieszczonymi na stronie internetowej SEP. Nie znajdując odpowiedzi na te pytania, artykuły ze strony internetowej poddano zrecenzowaniu przez ekspertów, recenzentów Biuletynu SEP INPE. Recenzje i opinie o artykułach ze strony www.sep.com.pl zostały opracowane przez dra inż. Edwarda Musiała i dra inż. Witolda Jabłońskiego. Recenzje dra E. Musiała zostały opublikowane w artykułach: "Ograne zagadnienia ochrony przeciwporażeniowej w instalacjach elektrycznych do 1 kV" (Biul. SEP INPE, 2011 r. nr 141-142) oraz "Cytaty z tekstu "Przemiany pojęcia stowarzyszenia" podsumowujące osiągnięcia mgr. inż. A. Boczkowskiego" (31 marca 2014r.).

      Artykuł pt. "Wykonywanie pomiarów odbiorczych i okresowych pomiarów ochronnych w instalacjach elektrycznych o napięciu znamionowym do 1 kV" w 2009 r. posłużył autorowi do opracowania 23. Zeszytu monotematycznego p.t. "Pomiary w instalacjach elektrycznych" (104 str.). Trzy lata później, w 2012r. nastąpiła konieczność częściowej aktualizacji zeszytu. W wyniku recenzji dra inż. Witolda Jabłońskiego, wydano numer specjalny Miesięcznika (2012r.), zawierający aktualizację oraz usunięcie błędów interpretacyjnych i merytorycznych. Te i inne uwagi, także czytelników, skłoniły Redakcję Miesięcznika INPE do wystąpienia do Zarządu Głównego SEP o usunięcie ze strony www.sep.com.pl Opracowań jednostek naukowo-technicznych SEP. Wniosek ten złożono ponownie w marcu 2015 r.  Wobec sugestii jednego z autorów tych opracowań, że są one zaktualizowane i nie wymagają usunięcia, uzgodniono z prezesem SEP, że pod zakładką "Opracowania..." na stronie głównej SEP https://www.sep.com.pl zostanie zamieszczony Zestaw tekstów publikowanych w INPE, co pozwoli czytelnikom dokonywać wg własnej oceny wyboru jakości i przydatności w ich pracy tekstów opracowań.

      Zestaw ten dotychczas (10 maja 2015 r.) nie ukazał się na stronie www.sep.com.pl, wobec czego zostaje udostępniony właśnie tutaj na stronie www.redinpe.com. Ponadto udostępniono czytelnikom wydany w wersji papierowej Zeszyt 52 pt. "Ochrona przeciwporażeniowa w urządzeniach niskiego napięcia. Wybrane zagadnienia" w odpowiedzi na najliczniej zgłaszane w listach do Redakcji wątpliwości przez czytelników.

Zachęcam do lektury.

 

Tadeusz Malinowski

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem